faq

Najczęściej zadawane pytania

W wiadomościach często otrzymujemy te same pytania i obawy, z tego względu postanowiłyśmy zebrać wszystkie niezbędne odpowiedzi w jednym miejscu. Jeśli jednak nie uda Ci się znaleźć odpowiedzi na Twoje pytanie, śmiało korzystaj z formularza kontaktowego.

Bo jeśli chcesz się u nas tatuować, to najlepiej będzie jeśli skorzystasz z naszego doświadczenia, ponieważ ilu tatuatorów, tyle opinii.

1. Jak długo trzymają się "tooth gems"?

“Tooth gems” mogą trzymać się od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od tego jak będziesz dbać o swój kryształek.

2. Czy "tooth gems" mogą być umieszczane na sztucznych zębach?

Nie zaleca się umieszczania „tooth gems” na sztucznych zębach, takich jak protezy czy mosty. Kamienie te są przeznaczone do umieszczenia na naturalnych zębach, aby zapewnić im ozdobę i blask.

3. Czy "tooth gems" mogą być usunięte?

Tak, „tooth gems” mogą być usuwane przez profesjonalnego dentystę bez szkody dla zębów. Proces usuwania zwykle polega na delikatnym rozpuszczeniu kleju dentystycznego i delikatnym zdjęciu kamienia. Warto skorzystać z profesjonalnej usługi usuwania „tooth gems”, aby uniknąć uszkodzenia zębów.

4. Czy przyklejanie "tooth gems" boli?

Proces przyklejania „tooth gems” jest zazwyczaj bezbolesny, ponieważ nie wymaga on żadnego wiercenia ani uszkadzania zębów. Zazwyczaj pacjenci opisują to jako niewielkie drgnięcie lub uczucie nacisku, ale nie jako bolesne.

1. Jak przygotować się do sesji?

W zależności od projektu sesja może trwać od 30 min do 7 godzin. 

 

Mamy kilka istotnych porad, dzięki którym będziesz czuć się dobrze i komfortowo, nawet podczas dłuższej sesji. 

 

Zabierz ze sobą:

☑️ Wygodne ubranie (również można wziąć ze sobą kilka rzeczy, żeby się przebrać);

☑️ Przekąskę. Robienie większego tatuażu to stres dla naszego organizmu. Przekąska pomoże odzyskać siłę. Coś słodkiego podniesie poziom cukru we krwi;

☑️ Ulubiony kocyk lub poduszkę.

 

Pamiętaj żeby wypocząć przed sesją. 

Doradzamy nic nie planować po sesji, najlepiej odpocznij w domu 😌

2. Jak dbać o świeży tatuaż?

Po zakończeniu tatuowania artysta założy specjalny opatrunek. Pozostaw go na skórze, najlepiej od 2 do 5 dni. Po ściągnięciu opatrunku umyj tatuaż, osusz ręcznikiem papierowym i posmaruj specjalnym kremem. 

Przez pierwszy tydzień smaruj tatuaż 2-3 razy dziennie. Przez kolejne tygodnie możesz smarować tatuaż 1-2 razy dziennie, do całkowitego wygojenia, które nastąpi po około 4-6 tygodniach. 

3. Od czego zależy koszt tatuażu

Wymieniliśmy 5 najważniejszych czynników wpływających na cenę:

 

👉🏻 Styl, w jakim ma być wykonany tatuaż i ilość szczegółów.

Im bardziej skomplikowany tatuaż, tym większy koszt pracy. 🥰Nasi wybitni artyści pracują w różnych stylach.

 

👉🏻 Ważnym aspektem jest wielkość projektu, która przekłada się na czas sesji.

 

👉🏻 Materiały eksploatacyjne.

Kolorowy tatuaż, zwłaszcza w stylu realistycznym, zawsze jest bardziej czasochłonny i wymagający niż czarno szary. 

 

👉🏻 Położenie tatuażu.

Na płaskiej powierzchni, takiej jak przedramię lub ramię, gdzie skóra jest jędrna, wykonanie tatuażu będzie przebiegać szybko i sprawnie. Natomiast na szyi, gdzie powierzchnia jest niewielka, skóra cienka i bardziej wiotka, proces wydłuża się przez bolesne odczucia i wzmożone wydzielanie się osocza. 

 

👉🏻 Dobry sprzęt, aby sesja przebiegała komfortowo dla klienta i tatuatora, proces gojenia był szybki, a „efekt po” – bez konieczności robienia korekty.

4. CZEGO NIE WOLNO ROBIĆ PO ZROBIENIU TATUAŻU?

Świeżo zrobiony tatuaż wymaga odpowiedniej opieki.

Przygotowaliśmy listę, która pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnych sytuacji po wyjściu ze studia.

 

CZEGO UNIKAMY:

❌ przez ok. 3-4 tyg. korzystania z solarium i sauny;

❌ przez 3-4 tyg. odwiedzania siłowni lub basenu;

❌ picia alkoholu przez minimum 2 dni;

❌ opalania się (ewentualnie przykrywając miejsce tatuażu);

❌ drapania się, nawet wtedy, gdy bardzo swędzi;

❌ noszenia obcisłych ubrań;

Staraj się nie spać na wytatuowanej stronie.

 

Postępuj zgodnie z zaleceniami tatuażysty, a tatuaż szybko się zagoi i będzie cieszył Twoje oczy przez całe życie.

5. Czy tatuaż się zniekształca z naborem masy/schudnięciem?

Tatuaż rośnie lub zmniejsza się proporcjonalnie i symetrycznie, do rozmiaru danej części ciała.

6. Dlaczego tatuaż blaknie, jak można temu zapobiec?

W okresie od wiosny do jesieni ważne jest, aby chronić każdy tatuaż przed słońcem ☀️ i promieniowaniem UV (niezależnie czy jest kolorowy, czy nie). ❗️Pamiętaj o zastosowaniu kremu z filtrem SPF przed każdym wyjściem z domu.

 

Zimą najlepszą opcją dla tatuażu jest nawilżanie go po każdym prysznicu za pomocą zwykłego kremu🧴do ciała. W ten sposób uda Ci się zapobiec przesuszeniu, a tym samym powstrzymasz blaknięcie barw wzoru.

 

💁‍♀️ Aby zachować intensywność kolorowego tatuażu, możesz sięgać po specjalnie stworzone kosmetyki. Strzałem w dziesiątkę będą naturalne produkty na bazie odżywczych maseł i olejków, które również można kupić w naszym Studio.

 

Ciesz się swoim pięknym tatuażem tak długo, jak to możliwe dzięki odpowiedniej pielęgnacji! 🥰

7. Co w przypadku, kiedy tatuaż znudzi mi się po czasie, czy mogę go całkowicie usunąć?

Tatuaż może zostać częściowo usunięty laserem, natomiast nie jest możliwe usunięcie do zera niektórych barwników. Lepszym rozwiązaniem jest rozjaśnienie tatuażu i przykrycie go innym, nowym tatuażem, tak zwany Cover-up.

8. Czy niektóre miejsca na ciele są lepsze lub gorsze w kwestii tatuowania?

Każde miejsce jest inne pod kątem budowy ciała. Są miejsca, które tatuuje się łatwiej, a są też takie, które wymagają większego doświadczenia od tatuatora.


Niektóre miejsca na ciele, takie jak dłonie, palce, stopy, łokcie i kolana są gorsze w kwestii tatuowania, ponieważ skóra w tych miejscach ma inną strukturę, albo jest narażona na czynniki zewnętrze przeszkadzające prawidłowemu gojeniu się tatuażu.

9. Jakie miejsca są polecane/odradzane na pierwszy tatuaż?

Jeżeli jest to Twój pierwszy tatuaż zalecamy wykonywać go na ramieniu lub przedramieniu. Natomiast jedne z najbardziej bolesnych miejsc to żebra, stopy, kręgosłup i mostek.

10. Po jakim czasie warto odświeżyć mój tatuaż?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, może to być 2 lata albo nawet 15! Wszystko zależy od tego, czy dbamy na co dzień o nasz tatuaż, czy eksponujemy go na bezpośrednie promieniowanie UV, oraz w jakim stanie jest nasza skóra.

11. Czy można oddawać krew przed/po zabiegu?

Posiadanie tatuażu nie wyklucza nikogo z możliwości oddania krwi. Konieczne jest jednak spełnienie jednego warunku – od momentu wykonania tatuażu do oddania krwi musi upłynąć 6 miesięcy.

12. Czy możliwe jest wystąpienie alergii na tatuaż?

Wystąpienie alergii jest dość rzadkie, ale jednak możliwe. Osoby które mają innego typu uczulenia powinny dopytać o skład pigmentu oraz wykonać próbę alergiczną przed tatuowaniem.

13. Czy zegarek Apple będzie działał na wytatuowanej ręce?

Niektóre opcje oferowane przez zegarek pracują prawidłowo wtedy, gdy znajduje się on w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Gdy zegarek nie może wykryć tętna to domniema, że nie został założony na rękę. Dlatego zamyka wtedy aplikacje i przy próbie ponownego uruchomienia prosi użytkownika o wprowadzanie kodu. Z tyłu zegarka znajdą się zielone diody LED i czujniki, które monitorują krew przepływającą przez żyły umieszczone na przegubie ręki, wykorzystując do tego celu technologię noszącą nazwę fotopletyzmografia. Gdy emitowane przez diody światło napotyka na przeszkodę – taką jak tatuaż – pomiar jest niemożliwy.

14. Czy można wykonać tatuaż osobie niepełnoletniej?

W naszym studio wykonanie tatuażu osobie nieletniej jest możliwe od 16 roku życia wyłącznie za pisemną zgodą opiekuna prawnego.

1. Jaki jest odpowiedni wiek na przekłucie uszu dziecka?

Minimalna granica, to 8 rok życia. Do tego czasu ucho dziecka rośnie dość intensywnie, dlatego odradza się przekłuwanie uszu dzieciom młodszym, bądź niemowlętom. Ponadto, samo przekłucie wiąże się z dyskomfortem, na które młodsze dzieci mogą być nieprzygotowane. Świeże przekłucie wymaga również szczególnej pielęgnacji oraz wzmożonej dbałości o higienę, co u dzieci w wieku przedszkolnym, lub młodszym jest niemal niemożliwie do uzyskania.

2. Czy mogę przynieść swój kolczyk i czy możemy założyć go na świeżo wykonane przekłucie?

Nie. Biżuterię odpowiednią do przekłucia dobiera piercer. Kolczyk musi być wykonany z odpowiedniego materiału (tytan lub bioplast), wysterylizowany, odpowiednio zabezpieczony i opisany. Nie zakładamy biżuterii niewiadomego pochodzenia, za której jakość oraz sterylność nie możemy poręczyć.

3. Jestem niepełnoletni/nia. Czy mogę wykonać zabieg piercingu?

Tak, jednak potrzebujemy do tego pisemnej zgody opiekuna prawnego. Formularz zgody na wykonanie piercingu u osoby małoletniej jest dostępny w siedzibie naszego studio.

4. Czy mogę wykonać piercing, jeśli w niedalekiej przyszłości czeka mnie badanie rezonansem magnetycznym?

Tytan, z którego wykonana jest biżuteria zakładana na świeże przekłucie nie wykazuje właściwości ferromagnetycznych, co za tym idzie, nie reaguje w polu magnetycznym. Jeśli dana placówka medyczna nie stwierdzi, iż biżuteria może zaburzyć obraz badania, a osoba wykonująca zabieg nie zaleci jej usunięcia, kolczyk z tytanu nie stanowi przeciwwskazania do badania rezonansem magnetycznym.

5. Czy mogę chodzić na basen podczas gojenia przekłucia?

Zdecydowanie nie. Na cały okres gojenia rany, należy unikać kąpieli w zbiornikach wodnych.

6. Nie mogę odkręcić kuleczki kolczyka. Co robić?

Spróbuj założyć ciasno dopasowane rękawiczki lateksowe. Możesz również wspomóc się chusteczką higieniczną. Jeśli nadal masz problem z odkręceniem — udaj się do studio po fachową pomoc.

To jak? Tworzymy wspólnie Twój przyszły tatuaż?

Jesteśmy za otwartą komunikacją, więc śmiało zadawaj pytania, nawet jeśli myślisz, że są głupie lub niezręczne.